Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jorkšír

Yorkšírský teriér se v současné době řadí k těm nejpopulárnějším a nejčastěji chovaným společenským psům. Tento malý psík je velmi energický a houževnatý, temperamentní a sportovně založený.

země původu Spojené království Spojené království
Tělesná charakteristika
hmotnost do 3,1 kg
výška † 20–24 cm
barva černý se znaky
černý
plavý

Yorkšír je živý , hravý , inteligentní teriér, s dlouhou ( krátkou ) srstí.Ocas je kupírovaný (není podmínkou) a nesený vzpřímeně,je úplně osrstěný, barva srsti je modrá a sytější než na zbytku těla, a to zvláště na samém konci. nesený je lehce nad úrovní hřbetu.

Živý, inteligentní výraz očí tohoto malého psíka vypovídá mnoho o jeho povaze. I přes svůj malý vzrůst a nevinný vzhled je to velice ostrý, živý, odvážný a vždy ostražitý pes, který velice rád štěká. Spokojí se i s nošením v košíčku nebo speciální tašce, jen když může být na blízku tomu svému člověku. Přestože patří mezi nejmenší psí plemena světa, miluje pohyb a dovádění, a proto je i vhodným účastníkem závodů agility a jiných psích sportů. Pravidelný pohyb je pro toto plemeno velmi důležitý, už jen proto,že mají sklon k tloustnutí.

Štěňata, kterých ve vrhů nebývá mnoho ( v průměru asi 3) se vždy rodí černá. Zlatavé pálení se začíná objevovat až později a také mohou mít na hrudi bílý pásek srsti. Komu nevadí poměrně náročná úprava srsti, pro toho je yorkšírský teriér opravdu zábavným, přítulným a hravým společníkem.Ale stává se také že mohou zůstat celí černí až do 6let a od 6let se jim začnou objevovat šediny.Musejí se vyčesávat. Pro toho, kdo nerad chodí na dlouhé procházky, je jorkšír přesně to pravé.

Fotka:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 30987
Měsíc: 206
Den: 9